Startup yasal süreçlerinizde deneyimli ekibimizle yanınızdayız.

Startup olmanın zorluklarını ve yasal ihtiyaçlarınızı çok iyi biliyoruz. Tüm süreçleri ekibimizle planlayıp şirketinizi adım adım geleceğe taşıyabilirsiniz. Güvenli bir şekilde potansiyelinize erişebilmeniz  için A dan Z ye her türlü hukuki danışmanlık hizmetimizle tanışmalısınız. Yatırım süreçleri, finansman stratejileri, şirket kurulumunuz ve fikri mülkiyet konuları dahil olmak üzere her alanda hukuki desteğimizi yanınızda bulacaksınız.

Startup Hukuku Hizmet Kapsamımız

Startup hukuku için profesyonel rehberlik

Yatırım güvene, riske ve yatırımcı ile proje arasındaki genel ilişkiye dayanır. Kuruluşunuz için yatırım almayı düşünüyorsanız inovatif fikirlerinizi uygulamaya koymanın güvenli yollarını profesyonel ve deneyimli bir ekiple planlamanız zorunludur. Ekibimizce gelecekte yaşayabileceğiniz problemleri bugünden size açıklamakla kalmaz ayrıca alternatif yaklaşımlar geliştirerek süreci doğru yürütmenizi sağlar.

Startup Adımlarında Mevzuata Uygunluk

Teknolojik girişimlerinizde yasal gereksinimlerine kolaylıkla uyum sağlayın.

Yeni teknolojik girişimlerinizde epey maliyetli olabilecek yasal tuzaklardan uzak durun. Uzman ekibimiz yılların getirdiği deneyimle tüm yasal gereksinimleri karşılamanızı sağlar. Lisanslama, veri gizliliği ve sektör bazlı düzenlemeler gibi her konuda hukuki çözümler sunarız.

Girişiminize Uygun Hukuki Yapının Seçilmesi

Girişiminiz için doğru hukuki yapının seçerek sağlam bir temel oluşturun.

Her startup yapısı birbirinin aynısı olmadığı gibi ihtiyaçları da aynı olmayacaktır. Fikri mülkiyet sürecinden yasal yapılara, vergi optimizasyonundan kurumsal yönetim araçlarına kadar bu ihtiyaçları göz önünde bulundurun. Şirketiniz bu gibi ihtiyaçlara gereksinim duyuyor mu? Yoksa komplikasyonlar yaratacak seçimlerle vakit kaybı yaşamayı göze alabilir misiniz?

Startup Hukukunda Çıkarların Korunması

Yasal uyuşmazlıklarda çıkarlarınızın korunmasını sağlayın.

Startup hukuku doğrultusunda çıkarlarınızı etkili bir şekilde korumaya hazırız. Deneyimli ekibimiz durum değerlendirmesi ve stratejik yaklaşımlarla yasal süreçlerde size eşlik eder. Haklarınızı korumak ve anlaşmazlıkları verimli şekilde çözmek için bize güvenin.

Startup Hukuku

Startup hukuku danışmanlığımızdan yararlanarak yasal karmaşıklıklarla daha az uğraşın.
Yasal zeminin oluşturulmasından özel çözümlerin planlamasına kadar kapsamlı rehberlik elde edin.

Şirket Kuruluşu ve Yapılandırılması

Türk Ticaret Kanunu doğrultusunda şirketin kuruluş işlemleri ve sermaye değişikliği gibi konularda en doğru danışmanlığa sahip olun.

Yatırım
Süreçleri

Stratejik planlama, anlaşmaya bağlı entegrasyon, müzakereler ve çok daha fazlası için yatırım süreci danışmanlığından yararlanın.

Çalışan & Freelancer
Sözleşme Tasarımları

Çalışanlar ve freelancer olarak şirketinizde görev alanlar için startup hukukuna uygun sözleşme tasarımlarına kavuşun.

Yazılım Geliştirme
Sözleşme Tasarımı

Tanım, koşullar, gizlilik ve fikri mülkiyet hakları gibi konular dahil olacak şekilde startup hukukuna uygun sözleşme taslaklarına sahip olun.

KKVK & GDPR
Hukuki Uyum

Veri koruma ve uyumluluk çözümleri dahilinde şirketinizi yasal problemlerden uzak tutup başarıya hazır hale getirin.

Fikri Mülkiyet
Hukuku Uyumu

Patent, model, marka, telif hakları ve tasarım dahil olmak üzere fikri mülkiyet hukuku kapsamında danışmanlık alın.

Startup başarısı için hukuki danışmanlık alın.

Deneyimli ekibimiz karşılaşabileceğiniz tüm hukuki zorlukların farkında olarak sizin yanında yer alır. Bu sayede startup dünyasının yasal karmaşasından endişe etmenize gerek kalmaz.

Startup Hukukunda Neden FinaHukuk?

Startup hukukunda çıkarlarınızı koruyan güvenilir bir ortağa sahip olun.

Proaktif Anlayış

Startup hukukunda proaktif bir yaklaşım benimseriz. En son düzenlemeleri ve trendleri daima yakından takip ederiz.

Stratejik Ortaklık

Hukuki anlamda değerli kaynaklara ve fırsatlara erişimler sunarak girişiminizin büyümesine katkı sağlarız.

Kapsamlı Deneyim

Startup hukukunda uzun yıllara dayanan bir deneyime sahibiz. Deneyimlerimizi sizin için kullanmaya hazırız.

Sıkça sorulan sorular

Startup hukuki yapısını oluşturma konusunda bize nasıl yardımcı olabilirsiniz?

FinaHukuk, startup hukuki yapısının oluşturulmasında size yön bulma fırsatı tanır. Ekibimiz iş hedeflerinizle tamamen uyumlu olacak varlık türlerini seçmenizi sağlar. Ayrıca, girişiminizin hukuki yapısını optimize ederek çıkarlarınızı koruma ve büyümeyi destekleme konusunda adımlar atarız.

Startup sözleşmelerinin hazırlanması ve gözden geçirilmesiyle ilgileniyor musunuz?

FinaHukuk olarak önceliklerimizden birisi startup adımı atacaklara kapsamlı sözleşmeler hazırlama ve değerlendirmeler sunmaktır. Size risk yönetimi ve yasal uyumluluk konusunda yol gösterebiliriz. Sözleşme taslakları hazırlayarak sizi sonuçlarını takip edebileceğiniz bir hukuk sürecine dahil edebiliriz.

Startup davalarını ve anlaşmazlıklarını ele alma konusunda deneyiminiz var mı?

FinaHukuk startup hukukunda anlaşmazlıkları ele alma konusunda belirgin bir deneyime sahiptir. Hukuki anlaşmazlıklar size zaman ve para kaybettirebilirler. Yetenekleri ekibimiz hukuki müzakereleri gerçekleştirebilir veya davaları çıkarlarınıza uygun olacak şekilde sonuçlandırmaya çaba gösterebilir.

Birlikte çalıştığınız şirketlerin hukuki süreçlerinin planlanması nasıl yapılır?

Öncelikle startup olarak fikrinizin ticari aşamaya geçmesi sağlanır. Bunun için şirket kuruluşu doğru lokasyonda yapılmalı, ihtiyaç duyulan çalışmalar hazırlanmalıdır. Akabinde şirketin yaşayabileceği hukuki zorluklar için proaktif bir biçimde koruyucu çalışmalar oluşturulur. Çekirdek ekibinizin hakları sağlam bir zemine oturtulduktan sonra da yatırımcı ile olan ilişkileriniz planlanır.