Oyun teşvikleri
ile mobil/PC oyun dünyasında başarılı olun.

Ticaret Bakanlığı mobil, bilgisayar veya konsol için oyun  geliştiren ve yayımlayan firmaların ihracatı teşvik amaçlı reklam tanıtım, platform komisyon, yazılım lisans, personel vb.giderlerini karşılıksız olarak %50-%70 oranında iade etmektedir.

Oyun Teşvikleri Danışmanlığı

Oyun geliştirirken devlet desteğinden yararlanın

Oyun gibi oldukça rekabetçi bir alanda devlet desteğinden yararlanmak oyunların kârlılığını ve şirket likiditesini ciddi olumlu etkilemektedir. FinaHukuk oyun teşvikleri başvuru ve onayı için tüm süreçte sizin yanınızda olacaktır.

Oyun Teşvik Kapsamı

Ticaret Bakanlığı mobil uygulama teşvikleri konusunda şartlara göz atalım..

  • Türkiye’de bir anonim şirket veya limited şirket olarak kurulu olma
  • Harcamaların Türkiye’deki banka hesabından yapılması
  • Harcamaların Şirkete ait Appstore/Google Play/Steam/Konsol hesabında oyunlara yönelik olması
  • Vergi veya SGK borcu olmaması
  • Reklam hibeleri için şirketin en az 1 yaşında olması
Oyun Sektöründe Hibelerle Kârlılığınızı Artırın

Mobil uygulamalarınızı daha fazla kişiye ulaştırmaya hazırlanın..

Ticaret Bakanlığı teşvikleriyle reklam giderlerinin, yazılım lisans ve platform (Steam, Appstore, Google Play, Xbox, Sony) %50-%70 arasında iade alınabilmektedir. Limit reklamlarda oyun başına yıllık 14,8 milyon TL’dir. Hibelerle ilgili daha detaylı bilgi için sunumumuza göz atınız.  

 

Oyun Hibeleriyle Büyüme Hızınızı Artırın

Mobil Uygulama Teşvikleriyle yılda 80 milyon TL'den fazla nakde ulaşma imkanı.

Oyun sektöründe 80’den fazla firmanın tüm operasyon ve danışmanlığını kusursuz bir şekilde yerine getiren Finahukuk deneyimli kadrosu, win to win iş modeliyle oyun dünyasında büyümenize yardımcı olmayı vaat ediyor.

Oyun Teşvikleri

Oyun teşvik danışmanlığımızdan yararlanmadan önce tüm teşviklerle ilgili kısa bilgiler edinin.
Gerek duymanız halinde daha fazla bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

Ticaret Bakanlığı Teşvikleri

Pazara giriş, pazar araştırması, oyun geliştirme çözümleri ve çok daha fazlası için Ticaret Bakanlığı teşviklerinden yararlanın.

E-TURQUALITY
Programı

Bilişimle bağlantılı oyun geliştirme çabalarınız ve yurt dışına yönelik pazarlama harcamalarınız için desteklerden yararlanın.

KOSGEB
Teşvikleri

Oyun projelerinize yönelik girişimcilik çözümleri için KOSGEB tarafından sunulan teşviklerden ve hibelerden faydalanın.

TÜBİTAK
Teşvikleri

Oyun projelerinizin araştırma geliştirme çözümleri için faaliyet bazlı olmak üzere TÜBİTAK teşviklerinden ve diğer desteklerinden faydalanın.

Vergi
Teşvikleri

Gerekli şartları karşılayarak oyun geliştirme çabalarınızda vergi indirimlerinden, istisnalardan ve muafiyetlerden yararlanmaya çalışın.

Diğer
Teşvikler

Oyun geliştirme çözümleriniz için daha farklı desteğe, teşviklere ve hibelere ihtiyacınız varsa tüm fırsatlardan açığa çıkarın.

Oyun teşviklerinden yaarlanmaya başlayın.

FinaHukuk’un deneyimli ekibine inanın. Teşvik süreçlerini tamamını yönetmemize izin verin ve hibelere ulaşın.

Oyun Teşvik Danışmanlığında Neden FinaHukuk?

Güvenilir ve emin adımlarla oyun teşviklerine başvuru yapın.

Sıkça sorulan sorular

Oyun yayımlayanlar için ne tür teşvikler mevcut?

Reklam-tanıtım (google, facebook, tiktok, influencer vb) yazılım lisans (Adobe, 3dmax, Maya, Photon, Slack, Unity vb.), MMP ve mobil analitik (Adjust, Appsflyer, Sensortower, Mobile Action),  Appstore-Google play komisyonları, Mühendis istihdamı, fuar, sponsorluk giderleri %50-70 arasında iade edilmektedir.

 

Danışmanlık hizmetiniz teşviklere erişmemize nasıl yardımcı olacak?

Teşvikler için danışmanlık hizmetimiz oyun geliştiricileri için özel planlamalar içermektedir. Teşviklerde limitlerin 5 oyun sonrasında sınırlanması, her yıl enflasyon oranında güncellenmesi, oyun taşıma durumunda kuralların farklılaşması gibi değişkenler size özel planlamayla optimize edilmektedir .

Oyun teşviklerindeki en son düzenlemelere aşina mısınız?

80’den fazla oyun geliştiren firmayla yaptığımız işbirliği sonucunda yılda 3000’den fazla başvuru yapmaktayız. Bu tüm detaylara hakim olan sektör lideri bir ekiple çalışmak, her an değişen kuralların anında size aktarılmasını sağlamaktadır.

Oyun teşvik başvuru süreci nasıl işlemektedir?

Oyun teşvik başvurularında temel amacımız firmayı mümkün oldukça az yormaktır. Banka ekstresi ve bazen fatura dışında firmadan herhangi bir bilgi, belge hazırlamasını talep etmeden süreci sonuçlandırma temel işleyişimizi oluşturmaktadır.