Girişiminizi vergi yükleri altında yavaşlatmayın.

FinaHukuk Teknopark, Serbest Bölge, Ar-Ge/Tasarım Merkezleri, Tekmer ve Yatırım Teşvik belgeleri konusunda uzman ekibiyle girişiminizin vergi ve SGK prim yükünü minize etmektedir.

Kusursuz Rehberlikle Vergi ve SGK Teşvikleri

Teknolojiye özgü vergi teşviklerine hızlı erişim

Ekibinizin bulunduğu lokasyon, geliştirdiğiniz ürün veya hizmetin niteliği, satışların kapsamı gibi hususlar dikkate alınarak doğru setup başarıyla kurgulanır. Şirketinizin kurumlar vergisi, gelir vergisi stopajı, SGK işveren payı gibi maliyetlerden muaf olması sağlanır.

Teknopark ve Serbest Bölge Teşvikleri

Teknopark veya Serbest Bölgede Şube Açmak Suretiyle Maliyet Azaltımı.

Devam zorunluluğu olmadan, mevcut projelerinizi mevzuata uyumlu hale getirelim ve gereksiz vergi ödemenize engel olalım. Bu konuda hazırladığımız karşılaştırmaya göz atabilirsiniz.

Yatırım Teşvik Belgesiyle Kârlılığınızı Artırın

Yaptığınız yatırım karşılığında T.C.'nin muazzam teşvik rejimine dahil olun.

Fabrika, ofis, makine, tesisat vb. bir yatırım yapıyorsanız milyonlarca TL’lik vergi ve SGK avantajlarından yararlanmanın ön şartı yatırım teşvik belgesi. Gelin bu belgeyi kolayca Finahukuk tecrübesiyle edinin.

Vergi ve SGK Teşviklerinde Sürdürülebilir Çözümler

Stratejik yaklaşımımız ile vergi ve SGK teşviklerini en üst düzeye çıkarın.

Tüm çalışmalarımız ve çabalarımız sürdürülebilir bir yapı oluşturmaya yöneliktir. Vergi ve SGK teşviklerinden yararlanmak için şirketinizi tüm yasal gereksinimlerle uyumlu hale getiririz. Bu sayede finansal avantajlardan yararlanma fırsatınızı optimize etmeyi başarırız.

Vergi Teşvikleri

Devlet tarafından sunulan vergi teşviklerini açığa çıkarın. İndirimler, muafiyetler ve diğer avantajlara erişim sağlayın.
Teknoloji firmaları için sunulan tüm vergi fırsatlarını hemen öğrenin.

Serbest Bölge Teşvikleri

Gümrük vergisi, katma değer vergisi ve diğer vergi türlerinden yararlanmanızı sağlayan serbest bölge teşviklerine erişim sağlayın.

TEKNOPARK
Teşvikleri

Kurumlar vergisi muafiyeti, sigorta işveren prim desteği ve KDV muafiyeti dahil olmak üzere TEKNOPARK teşviklerinden yararlanın.

TEKMER
Teşvikleri

TEKMER teşvikleriyle teknoloji odaklı girişimlere ilk dönemlerinde sunulan iş geliştirme ve mali kaynak avantajlarından faydalanın.

Yurt Dışı Setup'lar da Fırsat Sunuyoruz

FinaHukuk BVI, Seyşeller, Nevis Adaları, Dubai, Abu Dhabi gibi free zone bölgelerde vergi optimizasyonu sağlamaktadır. 

Vergi ve SGK Teşvikleri Danışmanlığında Neden FinaHukuk?

Güvenli ve pratik bir şekilde vergi teşviklerinden yararlanın.

Proje Deneyimi

Deneyimli ekibimiz teknik projenizi mevzuata uyumlu hale getirerek ön kabul almanızda öncülük eder.

Kapsamlı Destek

İlk değerlendirme aşamasından son adımlara kadar kapsamlı destek sunarız. Size sadece şirkete özgü işleri bırakırız.

Yüksek Fayda

Her yıl milyonlarca TL’nin sizde kalmasına yardımcı olmak için detaylı analizlerimizi sunar ve optimizasyonu sağlarız.

Sıkça sorulan sorular

Teknoloji şirketlerinin vergi ve SGK yükü ne düzeydedir?

Türkiye’de bir personelin gelir vergisi yükü ortalama %25-40 arasındadır. SGK yükü de %30’u bulabilmektedir. Kurumlar vergisi oranı ise %20-25 arasında değişmektedir. Bu yüksek vergi yükünü azaltmak için Ar-Ge, İnovasyon geliştiren veya ihracat yapan firmalara yönelik özel düzenlemeler mevcuttur.

Girişimler vergi ve SGK yükünü nasıl azaltabilir?

Girişimler projelerine, ürettikleri ürünün inovasyon yönüne veya ihracat kapasitesine göre Teknopark, Serbest Bölge, Tekmer’lerde ofis açarak (şube kurmak veya merkezlerini taşımak suretiyle) bu maliyetlerini en aza indirebilirler. Bunun için gerekli kabullerin alınması ve birimlerle kira sözleşmesi imzalanması şarttır.

Finahukuk Teknopark-Serbest Bölge-Tekmer süreçlerinde nasıl yardımcı olur?

Vergi ve SGK teşvikleri için tüm süreç başvurulacak teşvik programına göre farklılık gösterir. Sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi şirketinizin mevzuatlara uyumluluğuyla bağlantılıdır. Finahukuk A’dan Z’ye projeyi üstlenerek sorunsuz bir şekilde vergi yükünüzün azaltılmasını sağlar.

Uluslararası manada vergi yükünü nasıl azaltabiliriz?

Finahukuk ABD, Estonya, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Singapur gibi ülkelerin yanı sıra, British Virgin, Nevis, Seyşeller gibi offshore ülkelerinde şirket açma tecrübesi mevcuttur. Böylece vergi arbitrajı olanağına sahip olurken girişiminiz uluslararası bir hüviyet kazanmaktadır.