10 yıl+ , 100+ proje deneyimi

Multidisipliner ekibimiz, finansal hizmetler ve teknoloji sektöründeki müşterilerimize, teknoloji ve regülasyonların kesiştiği giderek karmaşıklaşan ortamda yol göstermeye yardımcı olmak için hukuk, regülasyon/lisans, vergi, fikri mülkiyet ve bilişim hukukunu kapsayan entegre bir hizmet sunabilmektedir.

Fintech Hizmet Kapsamımız

Projenizin hukuka tam uyumlu hale gelmesi

Türkiye, Dubai, Suudi Arabistan, Estonya, İngiltere, ABD gibi ülkelerin ödeme hizmetleri, elektronik para, robo danışmanlık, blockchain regülasyonlarına tam hakimiyetimiz ve tecrübemiz sayesinde lisans ve uyum projelerinizi kolayca üstlenebiliyoruz

Ödeme Kuruluşu ve E-Para Lisans Hizmeti

A'dan Z'ye tüm lisans gerekliliklerini Finahukuk ile karşılayın.

Elektronik para ve ödeme kuruluşları 6493 sayılı Kanun kapsamında TCMB düzenlemelerine tabidir. Lisansa erişim için kurumsal yönetim, sermaye, bilgi teknoloji ve güvenlik alt yapısı, iç sistemler konusunda asgari niteliklere sahip olunmalıdır. Finahukuk girişimlere bu konuda tam destek sağlayabilmektedir.

Fintech Uyum Projesi Hizmetleri

Hukuk ve teknolojiyi vakanız için birlikte yorumlayalım.

Algoritmik yatırım danışmanlığından, tokenizasyon projelerine, açık bankacılıktan insurtech’e karmaşık ve kapsamlı iş modellerini mühendis ve hukukçu ekibimizle analiz edelim, tam yasal hale getirelim.

Fintech Hukuku

Fintech hizmetleriniz çerçevesinde üçüncü taraf ilişkilerinizi hukuki olarak tasarlayalım.

Fintech kuruluşları hem TCMB/SPK/BDDK vb. kurumların regülasyonlarına hem de genel hukuka (ticaret kanunu, borçlar kanunu, fikri mülkiyeti hukuku, KVKK, tüketici hukuku vb.) tabidir. 3. taraflarla hazırlanan sözleşmeler, risk bildirimleri, gizlilik politikaları  bu çok bileşenli hukuk düzlemine uyumlu olmalıdır. Finahukuk bu değişkenleri sizin için optimize bir hukuk hizmeti haline getirmektedir.

Fintech Hukuku Danışmanlığı

Uzman ekiplerimiz ile yurtiçinde ve yurtdışında pek çok fintech projenize destek sağlamaktayız. Lisans, risk yönetimi, AML/KYC, yasal uyum ve sözleşme ihtiyaçlarınıza özel çözümler için tecrübeli ve alanında  uzman bir partnerle çalışmanın farkını yaşayın.

Ödeme Sistemleri
Şirket Kuruluşu

Elektronik para ve ödeme sistemi şirketi kuruluşu ve tüm başvuru süreçlerinin yürütülmesi için FinaHukuk ile tanışın.

Teknoloji
Hukuku

Yapay zeka'dan blockchain'e, mobil uygulama, SaaS vb. teknolojileri uzmanlığımızla harmanlayarak hukuka uygun hale getiriyoruz.

Bilgi Teknolojileri
Danışmanlığı

Regülasyonları dikkate alarak siber güvenlik, SOC gibi konularda uzmanlarımız danışmanlık ve denetim çalışmalarını yürütmektedir.

AML & KYC Regülasyon Hukuki Uyumluluk

Uyum riski değerlendirmesi, uyum programı, politika tasarımı ve AML & KYC süreçlerinin iyileştirilmesi için danışmanlık alın.

Suudi Arabistan Fintech Lisans

Danışmanlığımızla Suudi Arabistan'da fintech lisans süreçlerini A'dan Z'ye yönetiyor ve gerekli izinlere ulaşmanızı sağlıyoruz.

Dubai
Fintech Lisans

Danışmanlığımızla Dubai'de fintech lisans süreçlerini A'dan Z'ye yönetiyor ve gerekli izinlere ulaşmanızı sağlıyoruz.

Fintech projeleriniz uyumlu olsun.

FinaHukuk’un deneyimli ekibine süreçlerinizi hukuka tam uyumlu hale getirmek için güvenin.

Fintech Hukukunda Neden FinaHukuk?

Hızlı ve güvenilir bir şekilde fintech hukukuna uyum sağlayın.

Hızlı Çözümler

Butik çalışma prensibimiz hızlı ve çeviktir. Finahukuk’tan kaynaklı bir gecikme yaşamazsınız.

Deneyimli Ekip

Ekibimiz 15 yıldan fazladır yüzlerce proje tecrübe etmiş niteliğe sahip olup, özgün projenize kısa sürede hakim olur.

Detaylı Takip

Finahukuk süreçleri sizin adınıza takip edip zamanında doğru geri bildirimler sunarak verimliliğinizi artırır.

Sıkça sorulan sorular

Fintech hukukunun hangi alanlarında uzmanlığınız var?

Sayısız ödeme ve elektronik para kuruluşu, açık bankacılık sandbox projesi, yatırım uygulaması, tokenizasyon projesi başarı ile tamamlayan Finahukuk ekibi mühendis, finans yüksek lisans/doktora, hukuk ve iktisat geçmişine birlikte sahip olup 15 yıl+ sektör deneyimlidir. Yarım saatlik bir toplantı bunu anlamanız için yeterlidir.

Fintech hukuku danışmanlığınız yasal zorluklara ne tür çözümler üretir?

Fintech girişimleri genellikle ilgili düzenleyici kurumlardan lisans almalıdır. Lisans ciddi maliyetli bir süreç olduğundan öncelikle regülasyon arbitrajı imkanı için iş modeli analiz edilir. Lisans kaçınılmaz ise buna ulaşmak için  en düşük maliyet ve en hızlı yol araştırılır ve sizin adınıza süreçler yürütülür.

Fintech hukuku şirketime ne tür bir fayda sağlar?

Fintech regülasyonlarına uyumsuzluk adli hapis cezası, yüksek idari para cezası, web sitesinin kapatılması gibi hukuki sonuçları olan bir durumdur. Amacımız iş modelinizin bunlara maruz kalmadan en düşük maliyet ve en hızlı sonuç prensibiyle uyum sağlanmasıdır.

Fintech alanında ne tür şirketlerle çalışıyorsunuz?

Türkiye, Suudi Arabistan, Dubai, İngiltere ve Estonya’da hali hazırda tamamladığımız pek çok fintech projesi hem referansımızdır hem de iş modelimiz için önemli göstergelerdir. Bizimle iletişim kurduğunuzda benzeri bir proje konusunda deneyime sahip olduğumuzu hemen anlayabileceksiniz.