Fintech Hukuku

Bilgi teknolojilerinde danışmanlık alın

Finahukuk, bilgi teknolojileri denetimi alanında şirketinizin güvenli bir şekilde faaliyet göstermesine yardımcı olmaktadır.

bilgi teknolojileri danışmanlığı
How it works

Bilgi teknolojileri güvenliğinde niş çözümler

01

Yazılım Güvenliği Hizmetleri

Kodlama, Test ve Uygulama: Platformunuz için gereken tüm kodu inceleyerek güvenlik protokollerine uygunluğunu sağlamaktayız.

Kod Güvenliği Denetimi: Platformunuzun güvenliğini sağlamak için kod denetlemesi yaparak, böylece bilgisayar korsanlığı olaylarının önüne geçer ve müşteri güvenini korumanıza yardımcı olmaktayız.

02

Risk Yönetimi

IS027001 ve SOC standartları kapsamında gerekli risk yönetim mekanizmalarının şirketinizde kurulmasını sağlayarak riski minimize etmekte yardımcı olmaktayız. 

03

İşlem Güvenliği

Fintech sistemlerinde işlemlerin AML&Fraud vb. risklere karşı güvenliğini sağlamak için politika ve prosedürler geliştiriyor, kural setlerimizi yazılımınıza implemente ediyoruz.

Fintech Hukukunda Bilgi Teknolojileri Danışmanlığı

Siber güvenlik ile fintech'i risk yönetimi ekseninde birleştirdik

Erişmek istediğiniz Ticaret Bakanlığı teşvikleri için belirli bir süreç gereklidir.
Sürecin ne kadar süreceği şirketinizin mevcut niteliklerine göre değişkenlik gösterir.

BT Risk Yönetimi ve Uyum

Bilgi teknolojileri standartlarına (COBIT, ISO 27000 ve 22301, PCI DSS / Visa PIN Security gibi) uyum alanlarında ihtiyaç duyduğunuz denetim, danışmanlık ve eğitim desteğini sunuyoruz.

Blockchain & Kripto Para

Mevzuat uyumu ve güven tesisi için etkin bir kurumsal yönetim, iç kontrol & risk yönetimi yapısı ve bilgi sistemlerine sahip olmanızı için gerekli denetim ve kontrol mekanizmalarını tesis ediyoruz.

Siber Güvenlik

Bilgi varlıklarınıza yönelik tehditleri önleme, tespit etme, kontrol altına alma ve saldırılara yanıt verme hususlarında size destek oluyor, bu alanda en uygun yaklaşımı belirliyoruz.

Finansal Regülasyon Uyum

TCMB-BDDK-SPK-MASAK bilgi teknolojileri mevzuatlarına uyum ve faaliyet lisansları alanlarında, deneyimli nitelikli kadro ile gerekli teknik ve hukuki desteği sağlıyoruz.

KVKK&GDPR

Kişisel verilerin korunmasına yönelik gereken idari ve teknik tedbirler konusunda GAP analizi yapıyor, düşük maliyet ve yüksek performanslı çözüm önerileri sunarak risklerinizi önlüyoruz.

Yeni Nesil Teknolojiler ve Uyum

Makine öğrenmesi ve yapay zeka, açık bankacılık ve API bankacılığı, nesnelerin interneti (IOT), veri ve analitiği gibi yeniden tanımlamış teknolojileri yakalamanız için yardımcı oluyoruz.

Danışmanlık ve çalışma prensibimiz

Uzman Ekip

Kıdemsiz, düşük kıdemli personel bizde göremezsiniz.

Verimlilik

Bizden daha hızlı çözüm üretebilen bir danışmanlık ekibi göremezsiniz.

İletişim

Sorularınıza geç veya eksik cevap verildiğini bizde göremezsiniz

Bağlılık

Bizden kaynaklı bir başarısızlık göremezsiniz.

Bilgi teknolojileri güvenliği konusunda bize başvurun.

Konuyu ne kadar iyi anladığımızı ve size nasıl katma değer sağlayabileceğimizi anlamak için
hemen bizimle iletişime geçin.