Fintech Hukuku

Ödeme ve elektronik para lisansı

6493 sayılı Kanun kapsamında ödeme hizmeti veya elektronik para hizmeti verebilmek için gerekli lisansa yönelik uçtan uca danışmanlık hizmeti Finahukuk tarafından sağlanmaktadır.

elektronik para ve ödeme şirketi kuruluşu
How it works

Emin adımlarla ödeme şirketi kuruluşu

01

Şirket tescili ve TCMB unvan değişikliği

Mevzuata göre ilk aşama kurulu şirketin ana sözleşme değişiklik taslağı ve talep edilen diğer belgelerle birlikte TCMB’ye başvurulmasıdır. İzin akabinde ticaret sicilde tescil işlemleri yapılır.

02

İstihbari Aşama

TCMB’nin talep ettiği politika, prosedür, dokümantasyon, ortaklar ve yöneticilere ilişkin bilgi ve belgeler ve diğer temel dokümanlarla birlikte istihbari başvuru gerçekleşir.

03

Denetim ve Lisans Onayı

Bağımsız denetim şirketinin detaylı incelemesi, sistemlerin güvenilir bir şekilde çalıştığının teyidi ve TCMB kontrollerinden sonra lisansa ulaşılır.

Fintech Hukukunda Elektronik Para ve Ödeme Şirketleri

Fintech mevzuatı

Açık bankacılık, Fintech as a Service, Prepaid Kart İhracı, Sanal Pos, P2P Ödeme, Fatura merkezi, Gömülü bankacılık, servis bankacılığı, mobil cüzdan pek çok iş modeli uzman ekiplerimizce incelenir ve alternatif hukuk tasarımları sunularak hukuka tam uygun hale getirilir.

Elektronik Para Şirketi Kuruluşu

6493 sayılı Kanun’un 18. maddesi kapsamında elektronik para ihracı ve mobil cüzdan hizmetleri için tüm izin ve hukuk süreçleri danışmanlığı

Ödeme Şirketi Kuruluşu

6493 sayılı Kanun’un 14. maddesi kapsamında, para transferi, sanal pos, ödeme aracı ihracı faaliyetleri için gerekli tüm izin süreçlerinin danışmanlığı

Açık Bankacılık

Türkiye, AB, Dubai ve Suudi Arabistan’da hesap konsolidasyon ve ödeme emri başlatma hizmeti faaliyeti için gerekli tüm lisans izin süreçlerinin danışmanlığı

Fintech as a Service

Distribütör veya temsilci olarak lisanslı ödeme kuruluşlarıyla yapılacak işbirliği için gerekli olan izne yönelik hukuk ve teknik danışmanlık hizmeti

Hukuk Hizmetleri

B2B, B2C fintech iş modellerinde TCMB, SPK, BDDK düzenlemeleri ile Borçlar/Ticaret/Tüketici hukuku düzenlemelerine uyum danışmanlığı.

Yurt Dışı Fintech Lisansı

Suudi Arabistan, Dubai, İngiltere ve pek çok ülkede iş modelinize uygun fintech lisansları için gerekli tüm hukuki süreçlerin yürütümü.

Danışmanlık ve çalışma prensibimiz

Uzman Ekip

Kıdemsiz, düşük kıdemli personel bizde göremezsiniz.

Verimlilik

Bizden daha hızlı çözüm üretebilen bir danışmanlık ekibi göremezsiniz.

İletişim

Sorularınıza geç veya eksik cevap verildiğini bizde göremezsiniz.

Başarı

Bizden kaynaklı bir başarısızlık göremezsiniz.

Ödeme şirketi kuruluşunda yardım gerekli mi?

Defalarca lisans projelerinde çalışmış ve pek çok kuruluşun hikayesinde rol oynamış ekibimiz size en rekabetçi ve hızlı teklifi sunmayı taahhüt etmektedir.