Sensor Tower Teşvikleri

Bir mobil uygulama geliştirdikten sonra önceliklerinizden biri pazarlama olmalıdır. Pazarlama çalışmalarınız yurt dışına yönelik olacaksa rapor ve veri analizi desteği gibi çeşitli teşviklerden yararlanmak isteyebilirsiniz. Mobil uygulama geliştiricilerinin bilişim sektörüne özgü olarak devlet tarafından sunulan teşviklerden yararlanma şansları vardır. Bu açıdan Sensor Tower teşvikleri veri analizinde talep edilebilecek desteklerden biridir.

Sensor Tower nedir ve ne için kullanılır?

Sensor Tower geliştiricilere rekabet ortamını analiz etme konusunda bir takım imkanlar sunar. Bunlar arasında rakip uygulamaların performansını izleme yer alır. Böylece verilerden yola çıkarak çeşitli adımlar atılabilir.

Mobil uygulamalarının performansını iyileştirmek isteyen tüm geliştiriciler Sensor Tower platformundan yararlanırlar. Platformun sunduğu çeşitli araçlar ve hizmetlerle daha etkileyici pazarlama stratejileri oluşturabilirler.

Platformun tüm özelliklerini kullanmak maliyetli olabilir. Ancak Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan Sensor Tower teşvikleri işinizi kolaylaştırabilir. Çünkü platformda yaptığınız harcamaların bir kısmını geri alırsınız.

Sensor Tower’ın öne çıkan özellikleri neler?

Sensor Tower geliştiricilere verilerden yola çıkarak kararlar alma fırsatı sunar. Veriler uygulamanızı geliştirmek için kritik öneme sahiptirler. Kapsamlı pazar verileri ve trendler dahil detaylarla dolu özellikleri vardır.

 • Eşsiz ürünler: Sensor Tower uygulama geliştiricilerini bir dizi farklı ürün ve hizmetle buluşturur. Temel düzeydeki ürünleri mobil uygulama pazarına yönelik izlenimler ve veriler sunmaya yöneliktir.
 • Detaylı veriler: Sensor Tower sayesinde bir uygulamanın indirilme miktarı, elde ettiği gelir ve kullanım oranları konusunda bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu sayede uygulama performansını değerlendirebilirsiniz.
 • Yorum takibi: Kullanıcıların uygulamanız hakkında yaptığı yorumların analiz edilmesini sağlayabilirsiniz. Böylece uygulamanızı iyileştirmek için birçok önemli fırsat elinize geçebilir.
 • Potansiyel rakamlar: Platformu kullanırken sadece gerçek rakamlara değil potansiyel rakamlara dahi ulaşabilirsiniz. Uygulamanın potansiyel gelirini ve indirmelere yönelik tahminleri öğrenebilirsiniz.
 • Optimizasyon analizi: Kullanıcı etkileşimine yönelik ölçümler dahil olmak üzere pek çok veriye ulaşma imkanınız vardır. Böylece uygulama mağazası optimizasyonu çalışmalarınıza yön verebilirsiniz.
 • Son trendler: Uygulamanızın başarısı için son trendlere dikkat etmelisiniz. Sensor Tower anahtar kelimeleri analiz ederken kullanıcı davranışlarını hesaba katarak geniş açıdan bakmanızı sağlar.
 • Kapsamlı analiz: Pazar analizi yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan tüm verilere tek bir platformdan ulaşabilirsiniz. Size sunulan verilerle rekabete yönelik en isabetli çıkarımları yapabilirsiniz.
 • Müşteri çeşitliliği: Sensor Tower tek tip müşterileri hedeflemez. Geliştiricilere ek olarak yatırımcıları platforma çekmeye çalışır. Mobil pazarı iyi anlamak isteyen herkesin ilgisini çekebilir.

Sensor Tower platformundaki özellikler bunlarla sınırlı değildir. Ticaret Bakanılığının sunduğu desteğin önemi büyüktür. Çünkü Sensor Tower teşvikleri sayesinde rekabette ciddi bir avantaj elde edebilirsiniz.

Sensor Tower teşvikleri nelerdir?

Sensor Tower, bilişim sektörüne özel olarak sunulan teşvikler kapsamındaki platformlardan biridir. Teşvikleri incelemek için Rapor ve Analiz Desteği başlığına göz atabilir ve teşvik şartlarını kontrol edebilirsiniz.

 • Hangi harcamaları kapsar? Sensor Tower teşvikleri için tüm şartları karşılamanız önemlidir. Şartlar sizin için uygunsa bu platformda yer alan rapor ve veri analizi harcamaları için geri iade alırsınız.
 • Şartlar neler? Pazarlama çalışmalarınızın rapor ve analiz giderleri kısmı için destek alabilirsiniz. Sensor Tower bir veri analiz platformu olduğundan başvuru yapabileceğiniz uygulamalar arasındadır.
 • Süreç nasıl ilerler? Sensor Tower teşvikleri için başvuru yapmak istiyorsanız markanızın bilişim şirketi olması gerekir. Başvurunuz onaylandıktan sonra yapacağınız harcamalar için ödeme alırsınız.

Ticaret Bakanlığı, Sensor Tower teşvikleri kapsamında harcamaların yıllık 1,2 milyon TL’lik kısmı için geri ödeme yapar. Harcamaların maksimum %60’ı kapsama alınır. Fina Hukuk süreç boyunca size yardımcı olabilir.

Sensor Tower teşviklerinden nasıl yararlanılır?

Bilişim sektörü teşviklerinden yararlanmak istiyorsanız ilk olarak başvuru şartlarını karşılamalısınız. Başvuru ne kadar eksiksiz olursa sizin için o kadar iyidir. Süreç daha hızlı ilerleyebilir ve kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Sensor Tower teşvikleri ön onay sonrasında geçerli olurlar. Ön onay söz konusu değilse yaptığınız harcamalar için iade alma şansınız yoktur. Ön onay başvurusu için sizden talep edilen tüm belgeleri hazırlamalısınız.

Teşvik başvurunuz onaylandıktan sonra veri analizi harcamalarınız için geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Geri ödeme talepleri için 6 ay içinde başvuru yapmalısınız. Başvuru için KEP üzerinden talep oluşturulmalıdır.

Teşvik başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır?

Sensor Tower teşvikleri için başvurunuz hemen sonuçlanmaz. Başvuruyu yaptığınız kurumun yoğunluğuna göre sürecin uzunluğu değişebilir. Fina Hukuk başvuru sürecinde en ince ayrıntısına kadar size yardımcı olabilir.

Teşvik başvurularının onay süreci 60 gün sürebilir. Sensor Tower teşvikleri başvurunuzda eksiklik veya hata yoksa daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Bu sebeple başvuru öncesinde profesyonel destek almak isteyebilirsiniz.

Teşviklerin geçerlilik süresi nedir?

Sensor Tower teşvikleri için geçerlilik süresi 5 yılla sınırlıdır. 5 yıl içerisinde her yıl yaptığınız harcamaların %60’ı için iade alabilirsiniz. Devletin sunacağı destek miktarı ise 1,2 milyon TL’nin üzerine çıkmayacaktır.

Teşvikler için ön onay almadan herhangi bir harcama yapmamalısınız. Çünkü ön onay alınmadan yapılacak harcamalar için geri ödeme gerçekleştirilmez. Pazarlama çabalarınızı ön onay sonrasına taşımalısınız.

Hangi durumlarda teşviklerden yararlanılabilir?

Bakanlık tarafından talep edilen şartları karşılıyorsanız teşviklerden yararlanabilirsiniz. İlk ve en önemli talep şirketinizin bilişim sektöründe yer almasıdır. Ayrıca yazılım gibi 18 alandan birinde faaliyet göstermelisiniz.

 • Uygulamanız için yurt dışında yapacağınız sözleşmeler olabilir. Söz konusu sözleşmelerin analiz ve raporları için teşvik alabilirsiniz.
 • Faaliyet gösterdiğiniz sektörle ilgili oluşturulacak raporlar için geri ödeme talep edebilme şansınız vardır.
 • Veri analizleri ve değerlendirme raporları için yapılacak harcamalar için geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz.
 • Uluslararası programlar dahilinde faaliyet gösteren veri tabanlarına yapacağınız üyelikler için geri ödeme alabilirsiniz.

Bilişim sektöründeki şirketiniz için Sensor Tower teşvikleri gibi imkanlardan yararlanmayı düşünebilirsiniz. Teşvikiler sayesinde banka onaylı olan harcamalarınız için yıllık 1,2 milyon TL’ye kadar harcama iadesi alabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir