Fintech Hukuku

Suudi Arabistan fintech piyasasına Finakukuk'la girin

Fintech çözümlerinizin Suudi Arabistan pazarındaki lisans gereksinimlerini SAMA ve CMA regülasyonlarına tam uyum içerisinde karşılıyoruz.

suudi arabistan fintech lisans süreçleri
How it works

Emin adımlarla Suudi Arabistan fintech lisansı

01

SAMA Regülasyonlarına Uyum

Suudi Arabistan Krallığı Merkez Bankası ödeme, elektronik para ve açık bankacılık çözümleri için lisans veren mercidir. Finahukuk A’dan Z’ye lisanslama süreçlerine yönelik kapsamlı danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

02

CMA Regülasyonlarına Uyum

Suudi Arabistan Krallığı Sermaye Piyasası Kurumu aracı kurum ve diğer sermaye piyasası araçları çin lisans veren mercidir. Finahukuk A’dan Z’ye lisanslama süreçlerine yönelik kapsamlı danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

03

Suudi Arabistan Pazarına Giriş

Finansal teknoloji çözümlerinizin Suudi Arabistan pazarında nasıl regülasyonlara uyumlu olabileceği ve nasıl daha kolay pazarlanabileceği konusunda Finahukuk’tan destek alabilirsiniz.

Fintech Hukuku Suudi Arabistan Fintech Lisans Süreçleri

Lisans süreçlerine mutlak uyumluluk

1 trilyon dolar büyüklüğüne ulaşmış devasa ekonomide sizin girişiminizde pay almak istemez mi? Kuralların karmaşıklığı ve farklı bir coğrafyanın getirdiği tereddütler Finahukuk’la kolaylıkla aşılıyor. SAMA ve CMA düzenlemelerine tam uyum bizimle çok kolay.

Elektronik Para Şirketi Kuruluşu

SAMA regülasyonları kapsamında elektronik para ihracı ve mobil cüzdan hizmetleri için tüm izin ve hukuk süreçlerin danışmanlığı

Ödeme Şirketi Kuruluşu

Suudi Arabistan regülasyonları kapsamında, para transferi, sanal pos, ödeme aracı ihracı faaliyetleri için gerekli tüm izin süreçlerinin danışmanlığı

Açık Bankacılık

Hesap konsolidasyon (AISP) ve ödeme emri başlatma hizmeti (PISP) faaliyeti için gerekli tüm izin süreçlerinin danışmanlığı

Sandbox

Regülasyonlar ağır mı geldi? SAMA ve CMA’in startuplar için uyguladığı kolaylaştırılmış inovasyon merkezlerine ne dersiniz?

Fintech as a Service

Distribütör veya temsilci olarak Suudi Arabistan’daki lisanslı ödeme kuruluşlarıyla yapılacak işbirliğinin hukuki danışmanlığı.

Hukuk Hizmetleri

B2B, B2C fintech iş modellerinde SAMA, CMA düzenlemeleri ile Company Law ve Data protection (NDAIA) düzenlemelerine uyum danışmanlığı.

Danışmanlık ve çalışma prensibimiz

Uzman Ekip

Kıdemsiz, düşük kıdemli personel bizde göremezsiniz.

Verimlilik

Bizden daha hızlı çözüm üretebilen bir danışmanlık ekibi göremezsiniz.

İletişim

Sorularınıza geç veya eksik cevap verildiğini bizde göremezsiniz.

Başarı

Bizden kaynaklı bir başarısızlık göremezsiniz.

Suudi Arabistan fintech lisansı için yardım gerekli mi?

Defalarca lisans projelerinde çalışmış ve pek çok kuruluşun hikayesinde rol oynamış ekibimiz size en rekabetçi ve hızlı teklifi sunmayı taahhüt etmektedir.