Startup Hukuku

Yatırım süreçleri için hukuki destek alın

Bir sonraki yatırım turunuz için yasal gereklilikleri belirleyerek, tüm sözleşmelerinizi tespit edebilir, due diligence sürecini yönetebilir ve sizinle yatırımcılarınız arasındaki uzlaşıyı sağlayabiliriz.

yatırım süreçleri
How it works

Emin adımlarla startup yatırım süreçleri

01

Doğru Şirket Yapılandırması

Hangi ülkeler yatırımcı dostu bir düzenleyici ortama sahiptir? Bir ülke seçerken hangi kriterleri göz önünde bulundurmalıyım (örneğin, yatırımcıların beklentileri, yatırımcı ve teknoloji dostu düzenleyici ortam, vergilendirme vb.) Nakit çıkışı/çıkış aşamasında ne gibi vergi etkileri ortaya çıkabilir? Hangi ülkelerde kurulum ve işletme maliyetleri düşük ve kurulum süreleri hızlıdır?

02

Yatırım Sürecinde Hukuk Tasarımı

Yatırım anlaşmalarının en önemli şartları nelerdir? Hangi tür dönüştürülebilir sözleşmelerle yatırım sürecine girmeliyim (SAFE, CN, ASA, vb.) ? Hangi tür yatırım sözleşmeleri (SPA, SHA, AoA) en iyisi olabilir?

03

Yatırım Sürecinin Finansal Boyutu

Sermaye tablomu nasıl yapılandırabilirim ve birkaç yatırım turu sonrasında kurucular için çıkış işlemleri açısından hisselerin seyreltilmesi nasıl işleyebilir?
Yatırımcılarla anlaşmalar imzalarken şirketim üzerindeki kontrolü nasıl koruyabilirim? Belirli pazarlardaki yatırımcılardan fon kabul edip edemeyeceğimi ve bunu yaparken uymam gereken yasalar olup olmadığını nasıl bilebilirim?

Startup Hukukunda Yatırım Süreçleri

Etkili yatırım süreci danışmanlığı

Fon toplama sürecinde tüm hukuki alt yapıyı etkili bir şekilde tasarlayan Finahukuk ile sorunsuz bir yatırım sürecine şahit olacaksınız. Faaliyetlerimizden bazılarına aşağıda yer verilmiştir.

Fon Toplama Süreci

Yatırımcılardan fon toplamak için Cap table, Kurucular Sözleşmesi (SHA) ve Yatırım Sözleşmesi (SAFE, ASA, Convertible Bond) hazırlanması

Due Diligence

Due Diligence sürecinde tam zamanlı hukuki danışmanlık sağlayarak yatırımlarınızın güvence altına alınması

Şirket Kurulumu

İlk yatırımları toplama, ekip üyelerini işe almak ve ürün geliştirmek için tüzel kişilik oluşturma

Kurumsa Yapılandırma

Yeni yatırım turlarına hazırlanırken Holding Company (ana şirket) ve Operation Company’leri ayırarak kurumsal yapıyı kurma

Sermaye Finansmanı ve M&A

Yatırımcılara hisse ihraç ederek (SPA & SHA ile) öz sermaye finansmanı turlarını yasal olarak yapılandırmak veya exit sürecinde hisse satışını yasal olarak yapılandırmak

ICO & IDO & IEO

Fonun kripto para aracılığıyla toplanması halinde regülasyonlara uyumun sağlanması ve SAFT /token satış sözleşmelerinin hazırlanması

Danışmanlık ve çalışma prensibimiz

Uzman Ekip

Kıdemsiz, düşük kıdemli personel bizde göremezsiniz.

Verimlilik

Bizden daha hızlı çözüm üretebilen bir danışmanlık ekibi göremezsiniz.

İletişim

Sorularınıza geç veya eksik cevap verildiğini bizde göremezsiniz

Başarı

Bizden kaynaklı bir başarısızlık göremezsiniz.

Startup yatırım süreçleri için yardım gerekli mi?

Değerli girişiminizi büyütürken hukuki terimler içinde boğulmayın veya tüm emeğinizi heba etmeyin. Profesyonele emanet edin ve menfaatinizi hukuki siperimizle koruyalım.